37. Enkarzine Egitaraua  2018/11/19-24
Zalla zine-antzokia 19:00

ASTELEHENA 19


BORN IN GAMBIA (dok 27 min)

Natxo Leuza Fernandez (Espainia)

THE STAINED CLUB (ani 7 min)
Mélanie Lopez, Simon Boucly, Marie Ciesielski, Alice Jaunet, Chan Stéphie Peang, Béatrice Viguier (Frantzia)


J´AIME EVA MARSH (fik 24 min)
Rémy Rondeau (Frantzia)


EL ESCARABAJO AL FINAL DE LA CALLE (fik 19)
Joan Vives Lozano (Espainia)


EL CíRCULO (fik 16 min)

David González (Espainia)

CANICAS (fik 7 min)
Iker Hernandez y Miguel Angel Luque (Aranguren-Zalla)


VERSUS (fik 8 min)
Demetrio Elorz (Euskadi)


LO COTIDIANO (fik 10 min)

David Lara (Espainia)







ASTEASKENA 21


ATSOLORRA (dok 20 min)
Rubén Martínez Rosas (Euskadi)


I WISH (ani 4 min)

Victor L.Pinel (Espainia)


CARONTE (fik 15 min)
Luis Tinoco Pineda (Espainia)


VS SANTA (ani 4 min)

Raúl Colomer Valcárcel, Aitor Herrero Larrumbide


COMPATIBLE (fik 15 min)
Pau Bacardit (Espainia)


VIACRUXIS (ani 11 min)

Ignasi López (Espaina)

KAPITALISTIS (fik 15 min)
Pablo Muñoz Gómez (Belgika/Frantzia)


EL ASTRONAUTA (fik 15 min)
JosáManuel Herraiz España (Espainia)


UN CUENTO FAMILIAR ( fik 13 min)
José Corral Llorente (Espainia)


AAZAR (ani 5 min)

Alberto Rodríguez, Alice Labourel, Fabián Riquejo, Ignazio Acerenza, José Luis Herrera, Juan González (Espainia)




OSTIRALA 23


5105, HISTORIA DE UNA FUGA DE MAUTHAUSEN (dok 29 min)

Diego González (Espainia)


CHARLITAS DE VERANO (ani 9 min)

Javier Díaz Conde (Espainia)


HOISSURU (fik 18 min)

Armand Rovira (Madrid)


CUNETAS (fik 18 min)

Pau Teixidor (Espainia)


FIFO (fik 12 min)

Sacha Ferbus (Belgika)


9 PASOS (fik 7 min)

Marisa Crespo, Moises Romera (Espainia)


LA TEORIA DEL SUEÑO (fik 20 min)

Rubén Barbosa (Espainia)

ENEMIGOS (fik 9 min)

David Muñoz Patinga (Espainia)



ASTEARTEA 20


DE SOL A SOL 1982-2018 (dok 27 min)

Jaime Villena Ferrer (Espainia)


PSICOLAPSE (ani 7 min)

Arnau Gòdia Montesinos (Espainia)


CALAMITY (fik 20 min)
Streyker Séverine,  Feyers maxime (Belgika)


A VIF (fik 7 min)

Félicien Pinot (Frantzia)


ZERO (fik 8 min)

David Macián (Espainia)


UNA NOCHE CON JUAN DIEGO BOTTO( fik 11 min)
Teresa Bellón, César F. Calvillo (Espainia)


LA JOTA DE SANCHO EL FUERTE (fik 10 min)

Manu Álvarez Rubiano (Espainia)


EL VIATGE (fik 14 min)

Alberto Evangelio (Espainia)


PARRU PI TIA (fik 14 min)

Giuseppe Carleo (Italia)




OSTEGUNA 22


DERECHOS Y HUMANOS(dok 23 min)
Ignacio IBarra (Argentina)


NOUVELLE COUSINE (ani 5 min)
Manuel Reyes Halaby (Espainia)


NO ME DESPERTÉIS (fik 21min)
Sara Fantova (Euskadi)


LLEGAR (fik 4 min)
K. Prada, J. Prada (Espainia)


CERDITA (fik 14 min)
Carlota Pereda (Espainia)


Z FEST (fik 15 min)
David Cordero (Espainia)


EL ALQUILER (fik 16 min)

Pablo Gómez Castro (Espainia)

ESPEDIZIO HANDIA (fik 10 min)
Iban del Campo (Euskadi)


HERIDAS (fik 9 min)

Joan Pauls (Espainia)








LARUNBATA 24 SARI BANAKETA

Laburmetrai irabazleak bakarrik proeiktatuko dira amaierako jardunaldian, azaroak 24, eta izenburuak eta egileen izenak sekretuan mantenduko dira apaitutako egunera arte.


Ikusleen sari berezia

Enkarterriko laburemtrairik onena


Animaiozko laburmetrairik onena


Dokumentalarik onena


Mejor cortometraje de ficción


37 Enkarzineren laburmetrairik onena