Palmaresa

36 ENKARZINE (2017)

Mejor Cortometraje del Certamen
“PRISOUTPILI (APPROACHING)”  Tereza Pospíšilová (Txekiar Errepublika)

Mejor Cortometraje Argumental
“LES AUTRES DEPARTS“ de Claude Saussereau (Frantzia)

Mejor Cortometraje Documental
“JUST WAIT” de Javi Julio Sierra (Donostia)

Mejor Cortometraje de Animación
“OVERRUN” de Pierre Ropars, Antonin Derory, Diane Thirault, Jérémie Cottard, Matthieu Druaud eta Adrien Zumbihl (Frantzia)

Premio Especial del Público
“FOR THE GOOD TIMES”  Andrés Daniel Sainz (Donostia)

Mejor Cortometraje de las Encartaciones 
"LITUANIA"  Iker Arce (Balmaseda)

 


                        34 ENKARZINE (2015)  

Laburmetraia onena
“WE CAN'T LIVE WITHOUT COSMOS”  
 Konstantin Bronzit (Rusia)

Argumentu film onena
“FOXES“ 
 Mikel Gurrea (Donostia)

Dokumental film onena
“MUJERES DE LA MAR”  
Marta Solano (Santander)

Animazio film onena
“PORTRAIT OF A WIND UP MAKER”  Darío Pérez (Calatayud)

Publikoak emandako sari berezia
“CON LA BOCA CERRADA”  Anna Farré Añó (Barcelona)

Enkarterrietako film onena 
(Hutsik)

            

                         32 ENKARZINE (2013)  

Laburmetraia onena
"A POLITICAL STORY"  
Lander Camarero (Bilbao)

Argumentu film onena
"TERAPIA"  
Beatriu Valles (Madrid)

Dokumental film onena
"ADIOS PADRESITOS"  
Javier Macipe (Madrid)

Animazio film onena
"BITSELLER"  
Juanma Sánchez (Cáceres)

Publikoak emandako sari berezia
"EL DESORDEN DE LOS SENTIDOS"  
Alejandro G. Salgado (Sevilla)

Enkarterrietako film onena
(Hutsik)

        

                         30 ENKARZINE (2011)  

Laburmetraia onena
"29"  
Carlos Armella (México)

Argumentu film onena
"NADIE TIENE LA CULPA"  
Esteban Crespo (Madrid)

Dokumental film onena
"FONDO PARA UN CABALLERO "  
Emiliano Cano (Madrid)

Animazio film onena
"AMAR "  
Isabel Herguera (Donostia)

Publikoak emandako sari berezia
"¿DE QUÉ SE RIEN LAS HIENAS? "  
Javier Veiga (O Grove)

Enkarterrietako film onena
"DOMINGO POR LA TARDE"  
Ana Lambarri (Zalla

               

                         28 ENKARZINE (2009)  

Laburmetraia onena
"(EN) TERRADOS"
Alex Lora (Barcelona)

Argumentu film onena
"LA TANA"
Martín Costa (Madrid)

Dokumental film onena
"THE MOLKY WAY"
Gonzalo Ballester (Madrid)

Animazio film onena
"ABOUT SOFIA"
Luis Zamora (Huesca)

Publikoak emandako sari berezia
"POQUE HAY COSAS QUE NUNCA SE OLVIDAN" 
Lucas Figueroa (Argentina)

Enkarterrietako film onena
"MI GRAN DÍA"
Alex Ugarte eta Francisco Chiyah (Zalla)
              

                              26 ENKARZINE (2007)  

Laburmetraia onena
"SALVAR DEL MUNDO (SAVE THE WORLD" David Casals  (Berkshire, Reino Unido)

Argumentu film onena
"LA LUZ OSCURA" Javier Guerrero (Madrid)

Dokumental film onena
"ATERPE BARIK (SIN REFUGIO)" Santi Urrutia eta Xabi Crespo  (Gautegiz - Arteaga)

Animazio film onena
"VIOLETA LA PESCADORA DEL MAR NEGRO" Marc Riba eta Anna Solanas (Barcelona)

Publikoak emandako sari berezia
"SIN PLOMO" Jorge Saavedra eta Julio López   (A Coruña)

Enkarterrietako film onena
"EL RAYO VERDE" David Peral (Aranguren - Zalla)     


                         24 ENKARZINE (2005)  

Laburmetraia onena
“EL PUNTO CIEGO” Alex Montoya  eta Rubén Navarro (Valencia)

Argumentu film onena
“COOLNESS” Daniel Rebner (Madrid)

Dokumental film onena
“POR” Larraitz Zuazo (Bilbao)

Animazio film onena
“SEMANTICA “ Samuel Orti Marti (Valencia)

Enkarterrietako film onena
(Hutsik)

Publikoak emandako sari berezia
“BANDA SONORA ORIGINAL” Álvaro de la Hoz (Santander)

                           22 ENKARZINE (2003)  

Argumentu film onena (EX AEQUO)
“EL SECRETO DE MAMA” Mónica Rovira (Barcelona)
“MAR DE CRISTAL”  Rodrigo Rodero (MAdrid)

Dokumental film onena
“FUNDAMENTOS TECNICOS PARA LA REALIZACION DE AUDIOVISUALES DE FICCION” Joaquín Rodrigo Marchent, Patxi Urkijo eta Aitor Gutierrez (Leioa)

Animazio film onena
“ENCARNA”  Samuel Orti Marti (Valencia)

Enkarterrietako film onena
“BESOS SIN ESTRENAR”  Naiara Sehara eta Estíbaliz A. Ruiz de Erentzun (Zalla)

Publikoak emandako sari berezia
“EL DESVAN”  José Corral (Madrid)


20 ENCARTACIONES AMATEUR ZINEMA ETA BIDEO LEHIAKETA (2001)  

Argumentu film onena (EX AEQUO)  
“CAMPANADAS EN EL CIELO”  Rafael Larrea (Sopuerta)
“LA ULTIMA MIRADA”  Roberto Aznar (Zaragoza)

Dokumental film onena
“TRABAJANDO JUNTOS”  José María Goenaga (Donostia)

Animazio film onena
“EL BAILE DEL FIN DEL MUNDO”  Enrique Nieto Nadal (Alicante)

Enkarterrietako film onena
“CAMPANADAS EN EL CIELO”  Rafael Larrea (Sopuerta)

Publikoak emandako sari berezia
“¿POR QUE IÑIGO MARTIN NO TIENE NOVIA?”  Rubén Ontiveros (Basauri)


18 ENCARTACIONES AMATEUR ZINEMA ETA BIDEO LEHIAKETA (1999)  

VHS-ren Argumentu film onena
“GORRI GORRIAN”  Clara Pérez (Donostia)

VHS-ren Dokumental film onena
“SUECIA”  Miguel Mestre (Barcelona)

VHS-ren Animazio film onena
“EL PADRINO IV”  José eta Manuel Lagares (Barcelona)

Super 8-ren film onena
“DE CADIZ A AMERICA”  Antonio Sánchez - Marcelino Arriaza (Cádiz)

Super 8-ren edo VHS-ren Enkarterrietako film onena
(Hutsik)






16 ENCARTACIONES AMATEUR ZINEMA ETA BIDEO LEHIAKETA (1996)  

Laburmetraia onena
“CLORURO SODICO”  Rodrigo Miró (Esplugas de Llobregat)

Argumentu film onena
“ELS LLIGAMS”  Sese Valls (Barcelona)

Dokumental film onena
“EN LA TIERRA DEL TANGO”  Carlos Guerrero (Algeciras)

Animazio film onena
“LAGRIMAS DE UN PAÑUELO”  José eta Manuel Lagares (Barcelona)

Euskeraz egindako film onena
“NESKATO ESNEZALTZAILEA”  José Antonio García Arroyo (Algorta)

Enkarterrietako film onena
(Hutsik)


14 ENCARTACIONES AMATEUR ZINEMA LEHIAKETA (1994)  

Laburmetraia onena
“CLARA Y MARIA “  Miguel Angel Entrenas (Córdoba)

Argumentu film onena
“PER QUE?”  Jordi Micó eta Emilio Massó (Barcelona)

Dokumental film onena
“CAMALEON”  Antonio Sánchez eta Marcelino Arriaza (Cádiz)

Euskeraz egindako film onena
(Hutsik)

Animazio film onena
“ALTAMIRA”  Francisco José Valiente Ros (Salamanca)

Enkarterrietako film onena
(Hutsik)

Aipamen berezia
“LA HISTORIA DE IÑAKI MARTINEZ”  Patxi Bollain (Bilbao)


12 ENCARTACIONES AMATEUR ZINEMA LEHIAKETA (1992)  

Laburmetraia onena
“RAPOSO”  Carlos Rivero Terán (Torrelavega)

Argumentu film onena
“SUEÑO Y DESPERTAR DE AURELIO MARITIMO”  Lino Varela (Burgos)

Dokumental film onena
“MACHU PICHU”  Miquel Fabregues Morlá (Sabadell)

Euskeraz egindako film onena
“UDABERRIA NAIZ”  José Antonio García Arroyo (Algorta)

Animazio film onena
“EL SISTEMA”  Francisco José Valiente Ros (Salamanca)

Enkarterrietako film onena
(Hutsik)

10 ENCARTACIONES AMATEUR ZINEMA LEHIAKETA (1990)  

Laburmetraia onena
“ELS MORADORS DEL ABISME”  Pere March Torrandells (Pollensa)

Argumentu film onena
“A TU, AMB CERTA TRISTESA”  Antoni Viñas eta Josep Rota (Sabadell)

Dokumental film onena
“HILARIO ARTIGAS, CARBONERO DE AGUERO”  Eugenio Monesma Moliner (Huesca)

Euskeraz egindako film onena
“EDAZ KENEKO KUKUA”  Javier Larrañaga (Azkoitia)

Animazio film onena
“DOS HISTORIAS”  José eta Manuel Lagares (Barcelona)

Enkarterrietako film onena
(Hutsik)

Aipamen berezia
“EN CLAVE DE SOL”  Francisco José Valiente Ros (Salamanca)


8 ENCARTACIONES AMATEUR ZINEMA LEHIAKETA (1988)  

Laburmetraia onena
“EN NEPAL NO HAY CARNAVAL”  Andrés Suau Mayans (Palma de Mallorca)

Argumentu film onena
·FABRICCIO COSTELLONE”  Armando Beltrán (Alicante)

Dokumental film onena
“MORTA VENECIA?”  Josep Rota eta París (Sabadell)

Euskeraz egindako film onena
“ZEUTATIK ZERURA”  Javier Larrañaga Alberdi (Azkoitia)

Animazio film onena
“TRITSCH TRATSCH”  José Antonio García Arroyo (Algorta)

Enkarterrietako film onena
“ZABALDU BEGIAK”  José Domingo Txabarri (Zalla)


6 ENCARTACIONES AMATEUR ZINEMA LEHIAKETA (1986)  

Laburmetraia onena
“LOS JINETES DE LA MUERTE”  Fernando Zorita Juán (Baracaldo)

Argumentu film onena
“STRESS”  Eugenio Monesma Moliner (Huesca)

Dokumental film onena
“SEMPRE AMUNT”  Francesc Fábregas i Bonet (Valls)

Euskeraz egindako film onena
“ERABAKIA”  Pedro Durana (Gernika)

Euskal zinema emandako zaria
“FERDINANDO AGOSTINO”  Idoia Leniz (Lekeitio)

Animazio film onena
“A LA LUZ DE LA LOCURA”  Eugenio Monesma Moliner (Huesca)

Enkarterrietako film onena
“ESPELEO/MENDI”  Urria Zinema (Zalla)

Aipamen berezia a la Producción
“ARROYO FILMS” José Antonio García Arroyo (Algorta)

Aipamen berezia 
“SOLDADOS DE PAPEL”  Eugenio Monesma Moliner (Huesca)


  35 ENKARZINE (2016) 

Mejor Cortometraje del Certamen
“EL TIEMPO DE LOS GUITARREROS” Jorge Guerrero (Madril)

Mejor Cortometraje Argumental
GETTING FAT IN A HEALTHY WAY” de Kevork Aslanyan  (Bulgaria)

Mejor Cortometraje Documental
PEPÍN BELLO, EL HOMBRE QUE NUNCA HIZO NADA” Álvaro Merino (Madril)

Mejor Cortometraje de Animación
“TORO!” de Pola Kazak (Errusia)

Premio Especial del Público
“NO ABORTAMOS” de Marta Onzain y Alberto R. Peña-Marín  (Bilbao)

Mejor Cortometraje de las Encartaciones
 (Hutsik)


                       33 ENKARZINE (2014)  

Laburmetraia onena
“OS MENINOS DO RIO”  Javier Macipe (Madrid)

Argumentu film onena
“LOS INTRUSOS”  Jorge Juarez eta Bárbara Morán (Madrid)

Dokumental film onena
“HACIA UNA PRIMAVERA ROSA”  Mario de la Torre (Madrid)

Animazio film onena
“CANIS”  Marc Riba eta Anna Solanas (Barcelona)

Publikoak emandako sari berezia
"LOCO CON BALLESTA" Kepa Sojo (Laudio)

Enkarterrietako film onena
"MIRAGE"  Iker Maidagan eta Dana Terrace (Zaramillo, Güeñes)



31 ENKARZINE (2012)

Laburmetraia onena
"SHE´S LOST CONTROL"  Aritz Zubillaga (Bilbao)

Argumentu film onena 
"MUY CERCA"  Ivan Caso (Madrid)

Dokumental film onena
"HAITI, TIERRA DE ESPERANZA" Asier Reino (Bilbao)

Animazio film onena
"LUMINARIS" Juan Pablo Zaramella (Argentina)

Publikoak emandako sari berezia
"AQUEL NO ERA YO" Juan Crespo (Madrid)

Enkarterrietako film onena
"EL REGALO"  Sergio Martinez eta María Moreno Lambarri (Zalla)





                             29 ENKARZINE (2010)

Laburmetraia onena
"ACHUPALLAS"  Sebastián Glovenale  (Argentina)

Argumentu film onena
"AHATE PASA"  Koldo Armandoz (Donostia)

Dokumental film onena
"NUEVOS TIEMPOS" Jorge Dorado (Madrid)

Animazio film onena
"LA NIÑA QUE TENIA UNA SOLA OREJA" Alvaro León (Ferrol)

Publikoak emandako sari berezia
"LA HISTORIA DE SIEMPRE" José Luis Montesinos (Barcelona)

Enkarterrietako film onena
"TANGENTE" Eder Pereda (Balmaseda)



                        27 ENKARZINE (2008)

Laburmetraia onena
"JON DUCAT ¿HEROE O TERRORISTA?" Daia Teruel (Barcelona)

Argumentu film onena
"EL ATAQUE DE LOS ROBOTS NEBULOSA - 5" Chema García (Elche)

Dokumental film onena
"VALKIRIAS" Eduardo Soler (Madrid)

Animazio film onena
"CABARET KADNE" Marc Riba eta Anna Solanas (Barcelona)

Publikoak emandako sari berezia
"ON THE LINE" Jon Garaño (Donostia)

Enkarterrietako film onena
(Hutsik)



                        25 ENKARZINE (2006)

Laburmetraia onena
"GAIA" Giovanni Macelli (Madrid)

Argumentu film onena
"ESCAMAS DE CABALLA" Rafa Montilla (Madrid)

Dokumental film onena
"RADIO Q MAN TXUN" Max López Torres eta Miquel Angel Arnaiz (Barcelona)

Animazio film onena
"GARTO" Luís Gómez Guzmán (Madrid)

Publikoak emandako sari berezia
"SERVICIO A DOMICILIO" Julio L. Noche eta Jorge Saavedra (A Coruña)

Enkarterrietako film onena
"HEGOHAIZE" David Peral (Aranguren - Zalla)



                        23 ENKARZINE (2004)

Argumentu film onena (EX AEQUO)
"HAZME SOÑAR" Santiago Torres (Madrid)
"GRIS" Alex Montoya eta Raúl Navarro (Valencia)

Dokumental film onena
"DIGITAL" León Siminiani (Valencia)

Animazio film onena
"HERMETICO" Samuel Orti Marti (Valencia)

Enkarterrietako film onena
(Hutsik)

Publikoak emandako sari berezia
"UN TAL EUSEBI" Iban del Campo (Barcelona)



        21 ENCARTACIONES AMATEUR ZINEMA ETA BIDEO LEHIAKETA (2002)  

Argumentu film onena
"THE OGER'S TIME" (La hora del Ogro) David Casals Roma (Caceres)

Dokumental film onena
"CONCEPTOS CLAVE DEL MUNDO MODERNO 2 (El permiso)" 
León Siminiani (Madrid)

Animazio film onena
"TIEMPO DE SEMILLAS" Miquel Angel Roca Chaves (Granada)

Enkarterrietako film onena
"LA BIBLIOTECA" Naiara Sehara/Estíbaliz A. Ruíz de Erentzun (Zalla)

Publikoak emandako sari berezia
"PROGRAMA 2" Plubio de la Vega (Madrid)

         
        19 ENCARTACIONES AMATEUR ZINEMA ETA BIDEO LEHIAKETA (2000)

VHS-ren Argumentu film onena
"LOS OJOS CERRADOS" David Cuesta (Donostia)

VHS-ren Dokumental film onena
"SI TOMAS TE DA" Jon Garaño (Donostia)

VHS-ren Animazio film onena
"HEY TRONCO ME ROMPO" José Ignacio Revuelta (Bilbao)

Super 8-ren film onena
"NOCTURNO" Enrique Nieto Nadal (Alicante)

Super 8-ren edo VHS-ren Enkarterrietako film onena
"CAFE SOLO" Naiara Seara eta Estíbaliz Alonso (Zalla)

Publikoak emandako sari berezia
"ROGER MARTINEZ DO THE LOCOMOTION" David González Rudiez (Algorta)


         17 ENCARTACIONES AMATEUR ZINEMA ETA BIDEO LEHIAKETA (1998)

VHS-ren Argumentu film onena
"ENCRUCIJADA" Carlos Ginesta (Vitoria)

VHS-ren Dokumental film onena
"EL HOMBRE QUE VESTIA A LOS LIBROS" José eta Manuel Lagares (Barcelona)

VHS-ren Animazio film onena
(Hutsik)

Super 8-ren Argumentu film onena
"HEROES DE PAPEL" Enrique Nieto Nadal (Alicante)

Super 8-ren Dokumental film onena
"PENSANDOLO BIEN" Rodrigo Miró (Esplugas de Llobregat)

Super 8-ren Animazio film onena
(Hutsik)

Super 8-ren edo VHS-ren Enkarterrietako film onena
"TROMPETA Y TROMBON (Fuga para...)" Héctor Yerbes (Zalla)

Aipamen berezia
"HISTORIA DE UNA CAMA" Berta Santiago Fresco



  15 ENCARTACIONES AMATEUR ZINEMA LEHIAKETA (1995)

Laburmetraia onena
"EL POZO DEL AMO" Carlos Rivero Terán (Torrelavega) 

Argumentu film onena
"CAMBIOS" Ramón font de Sant Germain (Castelldefels)

Dokumental film onena
"BAJAMAR" Antonio Sánchez eta Marcelino Arriaza (Cádiz)

Euskeraz egindako film onena
"INURRITEGIAK" José Antonio García Arroyo (Algorta)

Animazio film onena
"AL COMPAS" José eta Manuel Lagares (Barcelona)

Enkarterrietako film onena
(Hutsik)


13 ENCARTACIONES AMATEUR ZINEMA LEHIAKETA (1993)  

Laburmetraia onena
"ARTURO Y EL ABISMO" Lino Varela (Burgos)

Argumentu film onena
"TIA ESPERANZA" Carlos Rivero Terán (Torrelavega)

Dokumental film onena
"PINSAPO" Antonio Sánchez (Cádiz)

Euskeraz egindako film onena
(Hutsik)

Animazio film onena
"ROMPECABEZAS" Celia R. Ripa, Oscar Fuentes eta Alex Gil (Bilbao)

Enkarterrietako film onena
(Hutsik)



11 ENCARTACIONES AMATEUR ZINEMA LEHIAKETA (1991)

Laburmetraia onena
"CERCAT LA DAMA" Pere March Torrandells (Pollensa)

Argumentu film onena
"DETRAS DE ELLA" Tolo García (Palma de Mallorca)

Dokumental film onena
"L' ALTIPLANO DE PERU" Miquel Fabregues Morlá (Sabadell)

Euskeraz egindako film onena
"AZKEN FINEAN, ZERGATIK ES.." Javier Larrañaga (Azkoitia)

Animazio film onena
"TABU - 2" Francisco José Valiente Ros (Salamanca)

Enkarterrietako film onena
(Hutsik)


9 ENCARTACIONES AMATEUR ZINEMA LEHIAKETA (1989)

Laburmetraia onena
"LA NIÑA" Santiago Choliz Calvo (Zaragoza)

Argumentu film onena
"S.HA.I." Antoni viñas eta Josep Rota (Sabadell)

Dokumental film onena
"BEJET" Josep Rota París (Sabadell)

Euskeraz egindako film onena
"HERIOTZE GOXOA" José Antonio García Arroyo (Algorta)

Animazio film onena
"JAQUE MATE" José eta Manuel Lagares (Barcelona)

Enkarterrietako film onena

"ERREMOLATXA" Grupo Urria (Zalla)










7 ENCARTACIONES AMATEUR ZINEMA LEHIAKETA (1987)

Laburmetraia onena
"LA MEVA ILUSIO" Josep Mª Palau (Vilafranca del Penedés)

Argumentu film onena
"ENCANTERI D' ONES" Jordi Piñana Gonzalvo (Barcelona) 

Dokumental film onena
"CUCHARERO" Eugenio Monesma Moliner (Huesca)

Euskeraz egindako film onena
"INDAR KOMANDOA" Bilbao eta Anakabe (Lekeitio)

Animazio film onena
"PASO A DOS" Francisco José Valiente Ros (Salamanca)

Enkarterrietako film onena
"ZOOLOGICO JARDIN" José Domingo Txabarri (Zalla)



5 ENCARTACIONES AMATEUR ZINEMA LEHIAKETA (1985)  

Laburmetraia onena
“LA PABOSTRIAL”  C. Pomarón (Villagarcía de Arosa)

Argumentu film onena
“MARIA”  Ramón Sucarrats Serra (Manresa)

Dokumental film onena
“EGUR IKATZA”  Mª Jesus Fombellida (San Sebastián)

Euskal zinema emandako zaria
“TXIKOT EGILEAK”  José Luis de la Torre (Lekeitio)

Euskeraz egindako film onena
“KAKALERDOAREN DENDEKUA”  Azpeitiako Zine-Kluba (Azpeitia)