41 enkarzine (2022)


Lehiaketaren Laburmetrairik Onena

“LUPITA DE AQUÍ EN ADELANTE” Miguel Guindos (Espainia)

Dokumentalarik Onena

“SAUERDOGS ” de Guillermo de Oliveira (Espainia)

Fikziozko Laburmetrairik Onena

“EL ÚLTIMO DE ARGANEO " David Vázquez (Espainia)

Animaziorik Onena

“LOS DÍAS QUE (NUNCA) FUERON” Kevin Iglesias eta Pedro Rivero (Espainiaa)

Ikusleen sari Berezia

“CEMENTO Y ACERO” Oriol Villar (Espainia)

Enkarterriko Laburmetriak Onena

"36" Ana Lambarri (Zalla)

40 enkarzine (2021)


Lehiaketaren Laburmetrairik Onena

BLUESTAR François Vacarisas (Belgica)

Dokumentalarik Onena

ESPAÑA CONTRA EL ÁTOMO" Raúl de Isidro, Sergio Cabezudo (España)

Fikziozko Laburmetrairik Onena

SORDA" Eva Libertad, Nuria Muñoz (España)

Animaziorik Onena

"LES LARMES DE LA SIENE" Yanis Belaid, Eliott Benard, Nicolas Mayeur, Etienne Moulin, Hadrien Pinot, Lisa Vicente, Philippine Singer, Alice Letailleur (Francia)

Ikusleen sari Berezia

LE PETIT CONTRAT Hristo todorov (Francia)

Enkarterriko Laburmetriak Onena

"26" Ana Lambarri (Zalla)

39 enkarzine (2020)


Lehiaketaren Laburmetrairik Onena

“XOVES DE COMADRES” Noemí Chantada (España)

Fikziozko Laburmetrairik Onena

“16 DE DECEMBRO ” Álvaro Gago (España)

Dokumentalarik Onena

“PARAISO" Mateo Cabeza (España)

Animaziorik Onena

““L´HEURE DE LÓURS”” Agnes Patron (Francia)

Ikusleen sari Berezia

“EL TRATAMIENTO” Älvaro Carmona (España)

Enkarterriko Laburmetriak Onena

"16" Ana Lambarri (Zalla)

38 enkarzine (2019)


Lehiaketaren Laburmetrairik Onena

“GREYKEY” Enric Ribes (Espainia)

Documentalarik Onena

“BEYOND THE GLACIER" David Rodríguez (Espainia)

Fikziozko Laburmetrairik Onena

“COCODRILO" Jorge Yudice (Espainia)

Animaziorik Onena

“400 MPH” Paul-Eugène Dannaud, Julia Chaix, Lorraine Desserre, Alice Lefort, Natacha Pianeti eta Quentin Tireloque (Frantzia)

Ikusleen sari Berezia

“LA BALDOSA DETRÁS DEL CHARCO” Tomás Rojo (Argentina)

Enkarterriko Laburmetriak Onena

"DAR DAR ELANTARTIDA" Raúl San Román (Güeñes)

37 enkarzine (2018)


Lehiaketaren laburmatrairik onena

“SPRINGTIJ” Jeannice Adriansens (Belgika)

Fikziozko Laburmetrairik Onena

“CONGÉNITA" Polo Menárguez (Espainia)

Documentalarik onena

“INVIERNO EN EUROPA” Polo Menárguez (Espainia)

Animaziorik onena

“SUR MESURE” Léa Cousty, Chloé Astier, Raphaël Guez, Mélanie Fourgeaud, Hugo Bourriez y Victoire Le Dourner (Frantzia)

Ikusleen Sari Berezia

“EL ASTRONAUTA” José Manuel Herraiz (Espainia)

Enkarterriko Laburmatrairik Onena

"¿QUIERES QUE HOY TE BESE?" Iker Arce (Balmaseda)

36 enkarzine (2017)


Lehiaketaren laburmatrairik onena

PRISOUTPILI (APPROACHING)” Tereza Pospíšilová (Txekiar Errepublika)

Fikziozko Laburmetrairik Onena

LES AUTRES DEPARTS“ de Claude Saussereau (Frantzia)

Dokumentalarik Onena

JUST WAIT” de Javi Julio Sierra (Donostia)

Animaziorik Onena

OVERRUN” de Pierre Ropars, Antonin Derory, Diane Thirault, Jérémie Cottard, Matthieu Druaud eta Adrien Zumbihl (Frantzia)

Ikusleen sari Berezia

FOR THE GOOD TIMES” Andrés Daniel Sainz (Donostia)

Enkarterriko Laburmetrairik Onena

"LITUANIA" Iker Arce (Balmaseda)

35 enkarzine (2016)


Lehiaketaren Laburmetrairik Onena

EL TIEMPO DE LOS GUITARREROS” Jorge Guerrero (Madril)

Fikziozko Laburmetrairik Onena

GETTING FAT IN A HEALTHY WAY” Kevork Aslanyan (Bulgaria)

Documentalarik Onena

PEPÍN BELLO, EL HOMBRE QUE NUNCA HIZO NADA” Álvaro Merino (Madril)

Animaziorik Onena

TORO!” Pola Kazak (Errusia)

Ikusleen sari Berezia

NO ABORTAMOS” Marta Onzain y Alberto R. Peña-Marín (Bilbao)

Enkarterriko Laburmetriak Onena

(Hutsik)

34 enkarzine (2015)


Laburmetraia onena

WE CAN'T LIVE WITHOUT COSMOS” Konstantin Bronzit (Rusia)

Argumentu film onena

FOXES“ Mikel Gurrea (Donostia)

Dokumental film onena

MUJERES DE LA MAR” Marta Solano (Santander)

Animazio film onena

PORTRAIT OF A WIND UP MAKER” Darío Pérez (Calatayud)

Publikoak emandako sari berezia

CON LA BOCA CERRADA” Anna Farré Añó (Barcelona)

Enkarterrietako film onena

(Hutsik)

33 enkarzine (2014)


Laburmetraia onena

OS MENINOS DO RIO” Javier Macipe (Madrid)

Argumentu film onena

LOS INTRUSOS” Jorge Juarez eta Bárbara Morán (Madrid)

Dokumental film onena

HACIA UNA PRIMAVERA ROSA” Mario de la Torre (Madrid)

Animazio film onena

CANIS” Marc Riba eta Anna Solanas (Barcelona)

Publikoak emandako sari berezia

"LOCO CON BALLESTA" Kepa Sojo (Laudio)

Enkarterrietako film onena

"MIRAGE" Iker Maidagan eta Dana Terrace (Zaramillo, Güeñes)

32 enkarzine (2013)


Laburmetraia onena

"A POLITICAL STORY" Lander Camarero (Bilbao)

Argumentu film onena

"TERAPIA" Beatriu Valles (Madrid)

Dokumental film onena

"ADIOS PADRESITOS" Javier Macipe (Madrid)

Animazio film onena

"BITSELLER" Juanma Sánchez (Cáceres)

Publikoak emandako sari berezia

"EL DESORDEN DE LOS SENTIDOS" Alejandro G. Salgado (Sevilla)

Enkarterrietako film onena

(Hutsik)

31 enkarzine (2012)


Laburmetraia onena

"SHE´S LOST CONTROL" Aritz Zubillaga (Bilbao)

Argumentu film onena

"MUY CERCA" Ivan Caso (Madrid)

Dokumental film onena

"HAITI, TIERRA DE ESPERANZA" Asier Reino (Bilbao)

Animazio film onena

"LUMINARIS" Juan Pablo Zaramella (Argentina)

Publikoak emandako sari berezia

"AQUEL NO ERA YO" Juan Crespo (Madrid)

Enkarterrietako film onena

"EL REGALO" Sergio Martinez eta María Moreno Lambarri (Zalla)

30 enkarzine (2011)


Laburmetraia onena

"29" Carlos Armella (México)

Argumentu film onena

"NADIE TIENE LA CULPA" Esteban Crespo (Madrid)

Dokumental film onena

"FONDO PARA UN CABALLERO" Emiliano Cano (Madrid)

Animazio film onena

"AMAR" Isabel Herguera (Donostia)

Publikoak emandako sari berezia

"¿DE QUÉ SE RIEN LAS HIENAS?" Javier Veiga (O Grove)

Enkarterrietako film onena

"DOMINGO POR LA TARDE" Ana Lambarri (Zalla)

29 enkarzine (2010)


Laburmetraia onena

"ACHUPALLAS" Sebastián Glovenale (Argentina)

Argumentu film onena

"AHATE PASA" Koldo Armandoz (Donostia)

Dokumental film onena

"NUEVOS TIEMPOS" Jorge Dorado (Madrid)

Animazio film onena

"LA NIÑA QUE TENIA UNA SOLA OREJA" Alvaro León (Ferrol)

Publikoak emandako sari berezia

"LA HISTORIA DE SIEMPRE" José Luis Montesinos (Barcelona)

Enkarterrietako film onena

"TANGENTE" Eder Pereda (Balmaseda)

28 enkarzine (2009)


Laburmetraia onena

"(EN) TERRADOS" Alex Lora (Barcelona)

Argumentu film onena

"LA TANA" Martín Costa (Madrid)

Dokumental film onena

"THE MOLKY WAY" Gonzalo Ballester (Madrid)

Animazio film onena

"ABOUT SOFIA" Luis Zamora (Huesca)

Publikoak emandako sari berezia

"POQUE HAY COSAS QUE NUNCA SE OLVIDAN" Lucas Figueroa (Argentina)

Enkarterrietako film onena

"MI GRAN DÍA" Alex Ugarte eta Francisco Chiyah (Zalla)

27 enkarzine (2008)


Laburmetraia onena

"JON DUCAT ¿HEROE O TERRORISTA?" Daia Teruel (Barcelona)

Argumentu film onena

"EL ATAQUE DE LOS ROBOTS NEBULOSA - 5" Chema García (Elche)

Dokumental film onena

"VALKIRIAS" Eduardo Soler (Madrid)

Animazio film onena

"CABARET KADNE" Marc Riba eta Anna Solanas (Barcelona)

Publikoak emandako sari berezia

"ON THE LINE" Jon Garaño (Donostia)

Enkarterrietako film onena

(Hutsik)

26 enkarzine (2007)


Laburmetraia onena

"SALVAR DEL MUNDO (SAVE THE WORLD" David Casals (Berkshire, Reino Unido)

Argumentu film onena

"LA LUZ OSCURA" Javier Guerrero (Madrid)

Dokumental film onena

"ATERPE BARIK (SIN REFUGIO)" Santi Urrutia eta Xabi Crespo (Gautegiz - Arteaga)

Animazio film onena

"VIOLETA LA PESCADORA DEL MAR NEGRO" Marc Riba eta Anna Solanas (Barcelona)

Publikoak emandako sari berezia

"SIN PLOMO" Jorge Saavedra eta Julio López (A Coruña)

Enkarterrietako film onena

"EL RAYO VERDE" David Peral (Aranguren - Zalla)

25 enkarzine (2006)


Laburmetraia onena

"GAIA" Giovanni Macelli (Madrid)

Argumentu film onena

"ESCAMAS DE CABALLA" Rafa Montilla (Madrid)

Dokumental film onena

"RADIO Q MAN TXUN" Max López Torres eta Miquel Angel Arnaiz (Barcelona)

Animazio film onena

"GARTO" Luís Gómez Guzmán (Madrid)

Publikoak emandako sari berezia

"SERVICIO A DOMICILIO" Julio L. Noche eta Jorge Saavedra (A Coruña)

Enkarterrietako film onena

"HEGOHAIZE" David Peral (Aranguren - Zalla)

24 enkarzine (2005)


Laburmetraia onena

EL PUNTO CIEGO” Alex Montoya eta Rubén Navarro (Valencia)

Argumentu film onena

COOLNESS” Daniel Rebner (Madrid)

Dokumental film onena

POR” Larraitz Zuazo (Bilbao)

Animazio film onena

SEMANTICA“ Samuel Orti Marti (Valencia)

Enkarterrietako film onena

(Hutsik)

Publikoak emandako sari berezia

BANDA SONORA ORIGINAL” Álvaro de la Hoz (Santander)

23 enkarzine (2004)


Argumentu film onena (EX AEQUO)

"HAZME SOÑAR" Santiago Torres (Madrid)

"GRIS" Alex Montoya eta Raúl Navarro (Valencia)

Dokumental film onena

"DIGITAL" León Siminiani (Valencia)

Animazio film onena

"HERMETICO" Samuel Orti Marti (Valencia)

Enkarterrietako film onena

(Hutsik)

Publikoak emandako sari berezia

"UN TAL EUSEBI" Iban del Campo (Barcelona)

22 enkarzine (2003)


Argumentu film onena (EX AEQUO)

EL SECRETO DE MAMA” Mónica Rovira (Barcelona)

MAR DE CRISTAL” Rodrigo Rodero (MAdrid)

Dokumental film onena

FUNDAMENTOS TECNICOS PARA LA REALIZACION DE AUDIOVISUALES DE FICCION” Joaquín Rodrigo Marchent, Patxi Urkijo eta Aitor Gutierrez (Leioa)

Animazio film onena

ENCARNA” Samuel Orti Marti (Valencia)

Enkarterrietako film onena

BESOS SIN ESTRENAR” Naiara Sehara eta Estíbaliz A. Ruiz de Erentzun (Zalla)

Publikoak emandako sari berezia

EL DESVAN” José Corral (Madrid)

21 Encartaciones Amateur Zinema eta Bideo Lehiaketa (2002)


Argumentu film onena

"THE OGER'S TIME" (La hora del Ogro) David Casals Roma (Caceres)

Dokumental film onena

"CONCEPTOS CLAVE DEL MUNDO MODERNO 2 (El permiso)"

León Siminiani (Madrid)

Animazio film onena

"TIEMPO DE SEMILLAS" Miquel Angel Roca Chaves (Granada)

Enkarterrietako film onena

"LA BIBLIOTECA" Naiara Sehara/Estíbaliz A. Ruíz de Erentzun (Zalla)

Publikoak emandako sari berezia

"PROGRAMA 2" Plubio de la Vega (Madrid)

20 Encartaciones Amateur Zinema eta Bideo Lehiaketa (2001)


Argumentu film onena (EX AEQUO)

CAMPANADAS EN EL CIELO” Rafael Larrea (Sopuerta)

LA ULTIMA MIRADA” Roberto Aznar (Zaragoza)

Dokumental film onena

TRABAJANDO JUNTOS” José María Goenaga (Donostia)

Animazio film onena

EL BAILE DEL FIN DEL MUNDO” Enrique Nieto Nadal (Alicante)

Enkarterrietako film onena

CAMPANADAS EN EL CIELO” Rafael Larrea (Sopuerta)

Publikoak emandako sari berezia

¿POR QUE IÑIGO MARTIN NO TIENE NOVIA?” Rubén Ontiveros (Basauri)

19 Encartaciones Amateur Zinema eta Bideo Lehiaketa (2000)

VHS-ren Argumentu film onena

"LOS OJOS CERRADOS" David Cuesta (Donostia)

VHS-ren Dokumental film onena

"SI TOMAS TE DA" Jon Garaño (Donostia)

VHS-ren Animazio film onena

"HEY TRONCO ME ROMPO" José Ignacio Revuelta (Bilbao)

Super 8-ren film onena

"NOCTURNO" Enrique Nieto Nadal (Alicante)

Super 8-ren edo VHS-ren Enkarterrietako film onena

"CAFE SOLO" Naiara Seara eta Estíbaliz Alonso (Zalla)

Publikoak emandako sari berezia

"ROGER MARTINEZ DO THE LOCOMOTION" David González Rudiez (Algorta)

18 Encartaciones Amateur Zinema eta Bideo Lehiaketa (1999)

VHS-ren Argumentu film onena

GORRI GORRIAN” Clara Pérez (Donostia)

VHS-ren Dokumental film onena

SUECIA” Miguel Mestre (Barcelona)

VHS-ren Animazio film onena

EL PADRINO IV” José eta Manuel Lagares (Barcelona)

Super 8-ren film onena

DE CADIZ A AMERICA” Antonio Sánchez - Marcelino Arriaza (Cádiz)

Super 8-ren edo VHS-ren Enkarterrietako film onena

(Hutsik)

17 Encartaciones Amateur Zinema eta Bideo Lehiaketa (1998)

VHS-ren Argumentu film onena

"ENCRUCIJADA" Carlos Ginesta (Vitoria)

VHS-ren Dokumental film onena

"EL HOMBRE QUE VESTIA A LOS LIBROS" José eta Manuel Lagares (Barcelona)

VHS-ren Animazio film onena

(Hutsik)

Super 8-ren Argumentu film onena

"HEROES DE PAPEL" Enrique Nieto Nadal (Alicante)

Super 8-ren Dokumental film onena

"PENSANDOLO BIEN" Rodrigo Miró (Esplugas de Llobregat)

Super 8-ren Animazio film onena

(Hutsik)

Super 8-ren edo VHS-ren Enkarterrietako film onena

"TROMPETA Y TROMBON (Fuga para...)" Héctor Yerbes (Zalla)

Aipamen berezia

"HISTORIA DE UNA CAMA" Berta Santiago Fresco

16 Encartaciones Amateur Zinema eta Bideo Lehiaketa (1996)


Laburmetraia onena

CLORURO SODICO” Rodrigo Miró (Esplugas de Llobregat)

Argumentu film onena

ELS LLIGAMS” Sese Valls (Barcelona)

Dokumental film onena

EN LA TIERRA DEL TANGO” Carlos Guerrero (Algeciras)

Animazio film onena

LAGRIMAS DE UN PAÑUELO” José eta Manuel Lagares (Barcelona)

Euskeraz egindako film onena

NESKATO ESNEZALTZAILEA” José Antonio García Arroyo (Algorta)

Enkarterrietako film onena

(Hutsik)

15 Encartaciones Amateur Zinema Lehiaketa (1995)

Laburmetraia onena

"EL POZO DEL AMO" Carlos Rivero Terán (Torrelavega)

Argumentu film onena

"CAMBIOS" Ramón font de Sant Germain (Castelldefels)

Dokumental film onena

"BAJAMAR" Antonio Sánchez eta Marcelino Arriaza (Cádiz)

Euskeraz egindako film onena

"INURRITEGIAK" José Antonio García Arroyo (Algorta)

Animazio film onena

"AL COMPAS" José eta Manuel Lagares (Barcelona)

Enkarterrietako film onena

(Hutsik)

14 Encartaciones Amateur Zinema Lehiaketa (1994)


Laburmetraia onena

CLARA Y MARIA“ Miguel Angel Entrenas (Córdoba)

Argumentu film onena

PER QUE?” Jordi Micó eta Emilio Massó (Barcelona)

Dokumental film onena

CAMALEON” Antonio Sánchez eta Marcelino Arriaza (Cádiz)

Euskeraz egindako film onena

(Hutsik)

Animazio film onena

ALTAMIRA” Francisco José Valiente Ros (Salamanca)

Enkarterrietako film onena

(Hutsik)

Aipamen berezia

LA HISTORIA DE IÑAKI MARTINEZ” Patxi Bollain (Bilbao)

13 Encartaciones Amateur Zinema Lehiaketa (1993)


Laburmetraia onena

"ARTURO Y EL ABISMO" Lino Varela (Burgos)

Argumentu film onena

"TIA ESPERANZA" Carlos Rivero Terán (Torrelavega)

Dokumental film onena

"PINSAPO" Antonio Sánchez (Cádiz)

Euskeraz egindako film onena

(Hutsik)

Animazio film onena

"ROMPECABEZAS" Celia R. Ripa, Oscar Fuentes eta Alex Gil (Bilbao)

Enkarterrietako film onena

(Hutsik)

12 Encartaciones Amateur Zinema Lehiaketa (1992)


Laburmetraia onena

RAPOSO” Carlos Rivero Terán (Torrelavega)

Argumentu film onena

SUEÑO Y DESPERTAR DE AURELIO MARITIMO” Lino Varela (Burgos)

Dokumental film onena

MACHU PICHU” Miquel Fabregues Morlá (Sabadell)

Euskeraz egindako film onena

UDABERRIA NAIZ” José Antonio García Arroyo (Algorta)

Animazio film onena

EL SISTEMA” Francisco José Valiente Ros (Salamanca)

Enkarterrietako film onena

(Hutsik)

11 Encartaciones Amateur Zinema Lehiaketa (1991)


Laburmetraia onena

"CERCAT LA DAMA" Pere March Torrandells (Pollensa)

Argumentu film onena

"DETRAS DE ELLA" Tolo García (Palma de Mallorca)

Dokumental film onena

"L' ALTIPLANO DE PERU" Miquel Fabregues Morlá (Sabadell)

Euskeraz egindako film onena

"AZKEN FINEAN, ZERGATIK ES.." Javier Larrañaga (Azkoitia)

Animazio film onena

"TABU - 2" Francisco José Valiente Ros (Salamanca)

Enkarterrietako film onena

(Hutsik)

10 Encartaciones Amateur Zinema Lehiaketa (1990)


Laburmetraia onena

ELS MORADORS DEL ABISME” Pere March Torrandells (Pollensa)

Argumentu film onena

A TU, AMB CERTA TRISTESA” Antoni Viñas eta Josep Rota (Sabadell)

Dokumental film onena

HILARIO ARTIGAS, CARBONERO DE AGUERO” Eugenio Monesma Moliner (Huesca)

Euskeraz egindako film onena

EDAZ KENEKO KUKUA” Javier Larrañaga (Azkoitia)

Animazio film onena

DOS HISTORIAS” José eta Manuel Lagares (Barcelona)

Enkarterrietako film onena

(Hutsik)

Aipamen berezia

EN CLAVE DE SOL” Francisco José Valiente Ros (Salamanca)

9 Encartaciones Amateur Zinema Lehiaketa (1989)


Laburmetraia onena

"LA NIÑA" Santiago Choliz Calvo (Zaragoza)

Argumentu film onena

"S.HA.I." Antoni viñas eta Josep Rota (Sabadell)

Dokumental film onena

"BEJET" Josep Rota París (Sabadell)

Euskeraz egindako film onena

"HERIOTZE GOXOA" José Antonio García Arroyo (Algorta)

Animazio film onena

"JAQUE MATE" José eta Manuel Lagares (Barcelona)

Enkarterrietako film onena

"ERREMOLATXA" Grupo Urria (Zalla)

8 Encartaciones Amateur Zinema Lehiaketa (1988)


Laburmetraia onena

EN NEPAL NO HAY CARNAVAL” Andrés Suau Mayans (Palma de Mallorca)

Argumentu film onena

"FABRICCIO COSTELLONE” Armando Beltrán (Alicante)

Dokumental film onena

MORTA VENECIA?” Josep Rota eta París (Sabadell)

Euskeraz egindako film onena

ZEUTATIK ZERURA” Javier Larrañaga Alberdi (Azkoitia)

Animazio film onena

TRITSCH TRATSCH” José Antonio García Arroyo (Algorta)

Enkarterrietako film onena

ZABALDU BEGIAK” José Domingo Txabarri (Zalla)

7 Encartaciones Amateur Zinema Lehiaketa (1987)


Laburmetraia onena

"LA MEVA ILUSIO" Josep Mª Palau (Vilafranca del Penedés)

Argumentu film onena

"ENCANTERI D' ONES" Jordi Piñana Gonzalvo (Barcelona)

Dokumental film onena

"CUCHARERO" Eugenio Monesma Moliner (Huesca)

Euskeraz egindako film onena

"INDAR KOMANDOA" Bilbao eta Anakabe (Lekeitio)

Animazio film onena

"PASO A DOS" Francisco José Valiente Ros (Salamanca)

Enkarterrietako film onena

"ZOOLOGICO JARDIN" José Domingo Txabarri (Zalla)

6 Encartaciones Amateur Zinema Lehiaketa (1986)


Laburmetraia onena

LOS JINETES DE LA MUERTE” Fernando Zorita Juán (Baracaldo)

Argumentu film onena

STRESS” Eugenio Monesma Moliner (Huesca)

Dokumental film onena

SEMPRE AMUNT” Francesc Fábregas i Bonet (Valls)

Euskeraz egindako film onena

ERABAKIA” Pedro Durana (Gernika)

Euskal zinema emandako zaria

FERDINANDO AGOSTINO” Idoia Leniz (Lekeitio)

Animazio film onena

A LA LUZ DE LA LOCURA” Eugenio Monesma Moliner (Huesca)

Enkarterrietako film onena

ESPELEO/MENDI” Urria Zinema (Zalla)

Aipamen berezia a la Producción

ARROYO FILMS” José Antonio García Arroyo (Algorta)

Aipamen berezia

SOLDADOS DE PAPEL” Eugenio Monesma Moliner (Huesca)

5 Encartaciones Amateur Zinema Lehiaketa (1985)


Laburmetraia onena

LA PABOSTRIAL” C. Pomarón (Villagarcía de Arosa)

Argumentu film onena

MARIA” Ramón Sucarrats Serra (Manresa)

Dokumental film onena

EGUR IKATZA” Mª Jesus Fombellida (San Sebastián)

Euskal zinema emandako zaria

TXIKOT EGILEAK” José Luis de la Torre (Lekeitio)

Euskeraz egindako film onena

KAKALERDOAREN DENDEKUA” Azpeitiako Zine-Kluba (Azpeitia)